Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Ruiny Zamku w Bychawie

Kolejnym z wielu miejsc w naszym regionie, o którym krążą legendy związane z aktywnością paranormalną są ruiny zamku w Bychawie. Zapraszamy do lektury!

Historia:

Zamek, o którym mowa został wzniesiony w pierwszej połowie XVI w. na rozkaz Mikołaja Pileckiego. Przed zbudowaniem zamku na jego miejscu znajdowały się nieznane średniowieczne dwory. Około roku 1725 zamek przebudowano dla Dominika Stoińskiego pełniącego funkcję sędziego ziemskiego, a po roku 1802 został on w niewielkim stopniu rozbudowany przez Karola Scipio del Campo. W roku 1888 podupadły pałac został opuszczony przez ostatnich właścicieli: Duniewskich, którzy przenieśli się do pobliskiego dworu.

null

Historia Paranormalna Obiektu (Legendy):

Mimo, iż zamek nie zachował się w całości do naszych czasów i pozostały po nim jedynie ruiny to jednak wciąż krążą o tym miejscu interesujące legendy i relacje mówiące o Białej Damie, która rzekomo ma się tam ukazywać, a samo miejsce owiane jest tajemniczą aurą. Według opowieści starszych bychawskich mieszkańców, w godzinach rannych można tam spotkać przemierzającego ruiny ducha kobiety, którym najprawdopodobniej jest Ewa Gałęzowska, niegdysiejsza mieszkanka pałacu.

Świadkowie twierdzą, że pojawieniu się Białej Damy towarzyszy kobiecy śpiew i odgłosy muzyki. Jedna z relacji mówi, iż niegdyś przechadzającego się tamtędy spacerowicza jakaś niewidzialna siła wrzuciła do pobliskiego zalewu . Po tym zdarzeniu jeden z poprzednich świadków owego fenomenu doradził mu aby następnym razem jak będzie tamtędy przechodził i usłyszy muzykę zmienił krok na taneczny. Gdy następnym razem ów spacerowicz powtórnie doświadczył tego zjawiska zastosował się do wcześniej usłyszanej rady i ku wielkiemu zdziwieniu tym razem nic go do zalewu nie wrzuciło. Może mieć to związek z tym, iż za życia Ewa Gałęzowska uwielbiała muzykę i była królową większości organizowanych na zamku balów.

Podsumowanie:

Ruiny bychawskiego zamku są miejscem fascynującym i jak większość takich miejsc jest zdecydowanie warte odwiedzenia. Postaramy się kiedyś odwiedzić to miejsce w celu zebrania tam ciekawego materiału, który moglibyśmy Wam opublikować.

Galeria:

null

null

null

Materiał przygotował: Addicted
Artykuł zredagował: CheX
Źródła: Relacje Mieszkańców, Miejscowe Legendy, 
        http://zamki.res.pl/bychawa.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>